Ponadczasowa elegancja, wyrafinowana harmonia, uniwersalne piękno. Biała łazienka pasuje do każdego z tych określeń. Wcale nie dziwi więc fakt, że zakochani są w niej architekci, celebryci, artyści czy designerzy. Biała łazienka to bogactwo możliwości aranżacji i dziś o kilku z nich Ci opowiem. Przeczytaj do końca i zainspiruj się! 

Biała łazienka niejedno ma imię

Myślę, że biel powinna dostać nagrodę mistrzyni świata w dziedzinie aranżacji łazienek. Jak to jest z wielkimi tego świata – biel w łazience albo się kocha, albo nienawidzi. Jedni uważają ją za ikonę stylu, inni za totalnie niepraktyczną fanaberię. Choć bywa wyborem dość oczywistym, mnie cały czas zaskakuje wachlarzem możliwości, jakie w sobie skrywa. 

W zależności od swoich potrzeb i upodobań, wyciągniesz z niej i przytulne ciepło, i delikatny chłód. Możesz wykorzystać jako total look lub w kontrastowym zestawieniu. Biała łazienka z drewnem? Proszę bardzo. Biała łazienka z czarnymi dodatkami? Jak najbardziej! Biała łazienka z szarą podłogą? Oczywiście. Czarno-biała łazienka? Gdzie mam podpisać. 

Biel to idealna baza do wnętrz pełnych spokoju, lekkości i harmonii – nie ma w nich miejsca na chaos i przypadek. Co ważne, pozwala na zabawę stylami i szybkie metamorfozy – w mig możesz zmienić wystrój łazienki o 180 stopni! 

Biała łazienka świetnie sprawdzi się w minimalistycznym otoczeniu, możesz zaaranżować ją od retro po glamour czy industrial. Uwielbiasz styl pałacowy? Proszę bardzo – wystarczy kilka dodatków, by nasycić wnętrze ludwikowską atmosferą 

Grunt to dobry, odważny projekt.

A teraz kilka propozycji – może wybierzesz z nich tę idealną dla siebie! 

Jak urządzić białą łazienkę? Wykorzystaj potencjał płytek!

All in white lub biały total look to trend, który już od kilku lat zyskuje na popularności. Biała umywalka, biała wanna wolnostojąca, biały sufit, biała armatura, no i, oczywiście, białe płytki łazienkowe – taka kombinacja tylko z pozoru może wydawać się nudna i lekko przytłaczająca. 

Wystarczy kilka prostych zabiegów, by nadać całej aranżacji odpowiednią głębię i charakter. 

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie różnych faktur płytek łazienkowych w jednym pomieszczeniu. Możesz zestawić obok siebie gładkie płytki ze strukturalnymi – unikniesz dzięki temu zlewania się wszystkiego w jedną białą plamę. 

Innym sposobem jest zastosowanie płytek tylko na jednej ze ścian – np. tej z umywalką. 

Miłośnicy wnętrz inspirowanych wielkomiejskimi motywami przeplatanymi z popkulturą powinni wypróbować płytki typu metro. Ich gładka, lekko błyszcząca powierzchnia, a także fazowania boków i podłużny kształt otwierają wiele możliwości i konfiguracji ich układania. Poziomo, pionowo, jodełka – wszyscy brytofile, którzy pragną nawiązań do londyńskiego metra będą zachwyceni! 

Płytki na ścianę i na podłogę – co musisz wiedzieć? Sprawdź!

A może by tak biała łazienka z drewnem?

Coraz popularniejszym sposobem na niebanalny projekt łazienki, jest wprowadzenie tam drewna. Wiem, że łazienka z drewnianą podłogą to marzenie wielu z Was. 

Pomyślisz sobie – hola, hola. Przecież nawet mała łazienka to mnóstwo wilgoci, wody, ciągła impregnacja i tak dalej. Czy to jest gra warta świeczki? Owszem. Efekt WOW będzie gwarantowany. 

Dla wszystkich, którzy obawiają się takiego rozwiązania, mam dobrą wiadomość. 

Biała łazienka z imitacją drewna jest równie efektowna! Możesz ją stworzyć, wykorzystując płytki gresowe. Nieregularna faktura, dokładne odwzorowanie słojów, wiele odcieni brązów – deski jak malowane! Taki parkiet jest o tyle lepszy, że nie odkształca się pod wpływem wilgoci, nie chłonie wody, nie wymaga impregnacji i wpisuje się świetnie w nowoczesne trendy eko w domu

Łazienka biała z drewnem lub imitacją drewna to miejsce pełne przytulnego uroku i prawdziwego relaksu. Nieważne, w jakim stylu urządzisz wnętrze – takie zestawienie pasować będzie do stylu skandynawskiego, industrialnego czy retro i vintage – wystarczy wtedy dodać stylową drabinkę na ręczniki, zgrabną szafkę i postarzane lustro. I gotowe!

Biało-czarna łazienka – szyk, klasa i luksus dla każdego

Biel i czerń to połączenie z jednej strony znane od dawna, z drugiej – jego ponadczasowa elegancja nie przestaje zachwycać. 

Biało-czarna łazienka trafi w gusta tych, którzy rozkochani są w stylu glamour. Zestaw ze sobą białe i czarne płytki, całość wzbogać o mocne akcenty złota, srebra i marmuru, okraś to jeszcze detalami z kryształu i… ekskluzywna łazienka już może cieszyć Twoje oko i budzić lekką zazdrość wszystkich gości 🙂 

Czarno-biała łazienka to również pomysł na minimalistyczny projekt pełen geometrycznych wstawek, zaokrąglonych lub nieco kanciastych kształtów i skromnych w formie akcesoriów. 

Biała łazienka – a gdyby ją przełamać innym kolorem?

Łączenie kolorów we wnętrzach to nie tylko silne, kontrastowe zestawienia. W łazience sprawdzą się także tony, które mają do bieli zdecydowanie bliżej, czyli wszelkiej maści beże i szarości. 

Biała łazienka z szarą podłogą w postaci eleganckiego gresu to pomysł dla tych, którzy wierzą, że klasyka obroni się sama, a jednocześnie chcą dodać wnętrzu dużą dawkę przytulnego ciepła. Warto wtedy postawić na nieco postarzane, poprzecierane meble rodem ze Skandynawii czy Prowansji, a także dodatki bazujące na szalenie popularnym pudrowym różu.

Biało-szara łazienka to nie tylko ściany, sufit czy podłoga. To również armatura, której współczesna odsłona przypomina małe dzieła sztuki – zarówno pod względem kolorystycznym, jak i kształtów. Wyobraź sobie okrągłą, owalną lub kwadratową umywalkę w lekko szarym odcieniu na tle marmurowych płytek. Obłęd!

Biała łazienka – na co zwracać uwagę?

Na koniec przygotowałam jeszcze kilka praktycznych wskazówek, które śmiało możesz wykorzystać przygotowując projekt swojej wymarzonej łazienki! 

  • biel optycznie powiększy łazienkę – płytki o błyszczącej powierzchni dodatkowo spotęgują ten efekt. Sprawdź, jak zaaranżować małą łazienkę;
  • biały kolor połączysz z wieloma materiałami, deseniami czy wzorami – biała łazienka z drewnem czy kamieniem już nie dziwi tak, jak kilka lat temu;
  • biel to kapitalna baza prawdziwej wędrówki między stylami – biała łazienka będzie świetnie wyglądać zarówno w stylu industrialnym, glamour, jak i skandynawskim;
  • biel nie zawsze oznacza to samo – wybierając farbę, płytki czy armaturę, zawsze oglądaj konkretny model w różnym świetl, najlepiej na żywo.

A Ty masz swój pomysł na białą łazienkę? Podziel się nim w komentarzu!

ZOBACZ TAKŻE: