W naszym kraju pojawia się coraz więcej rozwiązań i technologii wspierających inteligentne domy. Jesteście ciekawi, co w tym aspekcie przygotował gigant z Menlo Park, czyli Google? Dziś przyjrzymy się możliwościom, jakie daje Google Home. A jest ich naprawdę sporo!
Google Home – niby głośnik, ale nie do końca
Wyobraź sobie połączenie klasycznej elegancji i nowoczesnych technologii zamkniętej w mierzącej zaledwie 14 cm bryle, której wymienne podstawy można dostosować do wystroju pomieszczenia. Pamiętaj tylko o tym, by był na stałe podpięty do zasilania i połączony z Internetem.
Google Home to inteligentny głośnik, dzięki któremu w przyszłości będzie można cieszyć się wszystkimi zaletami Asystenta Google. Wyposażony został w zaawansowane algorytmy rozpoznawania mowy, dzięki czemu odpowie praktycznie na każde pytanie.
A to dopiero początek…
Z jego pomocą możesz także zarządzać wieloma aplikacjami multimedialnymi, a także zarządzać systemami oraz inteligentnymi urządzeniami w Twoim domu.
I to przy pomocy głosu.
Tak – głosu!
Koniec z przyciskaniem, programowaniem i ręczną regulacją!
System Google to także aplikacja pozwalająca na sterowanie i zarządzanie poszczególnymi sprzętami w Twoim domu.
Jakie możliwości daje Google Home?
Aplikacja Google Home może nastawić budzik czy stoper, powiedzieć jaka będzie pogoda, włączyć odpowiednią muzykę w ulubionej aplikacji, a nawet wysłać wiadomość do wybranej osoby.
Google Home została stworzona, aby pomóc Ci w zarządzaniu inteligentnymi urządzeniami w Twoim domu. Rozbudowując system o dodatkowe moduły, możemy stworzyć sobie inteligentny dom, gdzie większość urządzeń będzie wykonywać nasze komendy głosowe.
Do systemu Google można włączyć m.in. następujące urządzenia:
Telewizory
Wystarczy, że Twój telewizor będzie miał wgrany system Android TV (lub inny kompatybilny z Asystentem Google i Google Home), a będziesz w stanie za pomocą głosu włączyć ulubiony program, wybrać film na Netflixie czy zmienić poziom głośności.
Oświetlenie
Asystent Google sprzężony z systemami inteligentnego oświetlenia umożliwia sterowanie światłem w całym domu.
Oczywiście, wcześniej trzeba skompletować cały zestaw inteligentnych urządzeń, w którego skład wchodzić będą lampy, żarówki czy centralka, która będzie kontrolować łączność całego systemu. Warto też dodatkowo dokupić pomniejsze akcesoria, jak bezprzewodowe włączniki czy ściemniacze.
Za pomocą kilku komend stworzysz romantyczny nastrój do kolacji we dwoje czy przygasisz lampy wieczorny seans filmowy.
Gniazdka
Inteligentne gniazdko, czyli Smart Plug, to specjalna nakładka na klasyczne gniazdko ścienne. Dzięki nim i w systemie Google możesz zdalnie wyłączyć żelazko czy włączyć wentylator, gdy będzie doskwierać upał.
Termostaty
Bez wstawania z fotela czy sofy będziesz w stanie regulować temperaturę we wszystkich pomieszczeniach. Wystarczy jedna komenda.
Sprzęt AGD
Na rynku pojawia się coraz więcej sprzętów kompatybilnych z Google Home. W naszym kraju jest ich jeszcze stosunkowo niewiele. Choć można znaleźć już lodówki, zmywarki czy pralki, którymi można sterować przy pomocy aplikacji.
Wyobraź sobie ten moment, kiedy siedzisz wygodnie i powiesz: włącz odkurzacz. A odkurzacz się włącza i sprząta cały dom… Tak – to już jest możliwe!
WAŻNE: Obecnie z możliwości aplikacji Google Home i Asystenta Google mogą korzystać użytkownicy smartfonów, jednak można spodziewać się, że za jakiś czas będziemy mogli cieszyć się wszystkimi funkcjonalnościami także z poziomu głośników Google Home!
A gdy już jesteśmy przy technologii Google, koniecznie trzeba wspomnieć o innych urządzeniach z tej rodziny.
Google Home Mini – młodszy brat
Google Home Mini to po prostu mniejszy (i tańszy) brat Google Home. Różni ich także jakość odtwarzanego dźwięku, a także sposób zasilania. Wersja “Home” zasilana jest przez wejście DC-in, zaś “Home Mini” przez port USB.
Google Chromecast – centrum zarządzania multimediami
Google Chromecast Home to niewielkie urządzenie, którego konfiguracja zajmuje dosłownie kilka minut. Pozwoli Ci bezprzewodowo przesyłać treści z Twojego urządzenia z systemem Android lub iOS.
Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich możliwości, musisz posiadać jedynie telewizor ze złączem HDMI, skonfigurowaną sieć Wi-Fi, no i kompatybilny komputer lub urządzenie mobilne.
Wystarczy włączyć jedną z wielu aplikacji, by móc udostępniać treści wprost na swój telewizor (i nie tylko). Trzecia generacja Google Chromecast umożliwia także klonowanie obrazu pochodzącego z laptopa na większy ekran.
Przesyłanie multimediów przez Chromecast nie przeszkodzi w normalnej pracy Twojego smartfona. Wciąż możesz normalnie rozmawiać, bez wpływu na jakość przesyłanego obrazu i dźwięku.
Google Chromecast obsługiwać za pomocą głosu. Zaczniesz tak przesyłać film, włączysz ulubiony utwór na Spotify, wyciszysz dźwięk czy przewiniesz wideo do wybranego miejsca.
Jak widzisz rodzina Google Home jest całkiem spora, a jej możliwości sprawiają, że przyszłość naprawdę zaczyna się dziś. I to jest naprawdę fascynujące! Korzystasz już z nich? A może masz plany, by zacząć?
ZOBACZ TAKŻE:
Podobne wpisy
O autorze
Witaj na moim blogu Home by Kate Jestem Kasia, na co dzień mama dwójki niesfornych dzieciaków. Uwielbiam kolory, roślinność i piękne dodatki. Postanowiłam stworzyć bloga pełnego inspiracji i porad dotyczących urządzania mieszkania.
Czytaj więcejOstatnie wpisy
Kategorie
- Budowa (4)
- Design (18)
- Inspiracje (31)
- Inteligentny dom (8)
- Kuchnia (19)
- Łazienka (8)
- Porady (36)
- Wnętrza (37)